Úvod
Myslivost
Psí kamarád
Na toulkách
Objektivem
Ptáci-druhy
Savci-druhy
Encyklopedie
Lovečtí psi
Moderní zbraně
Historické zbraně
Památky
Kuchařka
Abeceda
Zvyky a pověry
Příroda ve verších
Vaše příspěvky
Odkazy
 
HISTORIE     SOUČASNOST
STUDÉNKA(SOUČASNOST)

má v současné době přes 10 tisíc obyvatel. Dominantou města a zároveň chráněnou kulturní památkou je starý a nový zámek. Nový zámek je využíván ke kulturním i komerčním účelům. Nachází se zde stylová obřadní síň, knihovna, základní umělecká škola, Vagonářské muzeum, klubovna Českého svazu ochránců přírody a fotoateliér.

V Nové Horce je to barokní dvoupodlažní zámek vybudovaný na místě renesanční tvrze v 18.století hrabaty Vettery z Lilien. Zámek v roce 1855 vyhořel a v letech 1856 - 1866 byl opravován. Dnes je zde Ústav sociální péče.
Nový zámek ve Studénce - původně barokní - stojí na místě bývalé gotické tvrze.
Starý zámek - původně renesanční

Zámek v Nové Horce

K významným objektům města patří pozdně barokní kostel Všech svatých, vybudovaný na místě staršího dřevěného kostela v letech 1775 - 1781 (stavební úpravy kostela proběhly okolo roku 1830) a novogotický kostel Svatého Bartoloměje, který byl postaven v roce 1880 a opravován v letech 1996 - 1998. V areálu hřbitova u kostela Svatého Bartloměje je smuteční síň.
Kostel Sv. Bartoloměje

Smuteční síň

Kostel Všech svatých a charita


Pohled na Studénku
Studénka je důležitým dopravním uzlem. Na hlavní železniční trati Bohumín - Přerov bylo v roce 2003 postaveno nové moderní nádraží, další tratě vedou ve směru na Kopřivnici a do Bílovce.
1 - nádraží ve Studénce, 2 - restaurace u nádraží, 3 - motorový vůz na trati ve směru Kopřivnice, 4 - vozové depo Studénka, 5 - bývalá "Štramberská", 6 - trať do Bílovce, 7 - trať do Bílovce, 8 - likvidace hradla u závor v roce 2003
1 2 3 4
5 6 7 8

Zima 2004 - pohled na zámek a kostel

pohled na Pánskou cestu


Ve Studénce je několik zahrádkářských kolonií - zde je jedna z nich.

Ulice, zástavba ....Restaurace, bary a kavárny

restaurace - Dělnický dům, Na Kmínku, Pizzerie Sport, Na nádraží, MaDolin, bistro u Vlka, domeček U Oskara, Egypto restaurant, hotel Vagónka, penzion Krásná Marie, Antler, pizzerie Milano, hospůdka U Oldy, kavárna Centrum, Saloon Bizon, lahůdky Poli

Lékárna, kartonážka a objekt bývalé pošty


Cesta do Nové Horky, vlevo garáže


Areál a objekty bývalého kravína a konírny.
Část budov dnes slouží jezdeckému klubu, část užívají soukromé firmy a zbytek chátrá
Zajímavé objekty - bývalý větrný mlýn a kaplička
Studénka má 4 základní školy, jednu střední školu a 2 umělecké školy (ukázka některých z nich)Kam za nákupy?
Studénka má rozsáhlou obchodní síť od malých obchůdků,
až po Penny market v centru města.

K sportovnímu vyžití v našem městě slouží zimní a letní stadion. Na zimním stadionu probíhá v zimním období bruslení pro veřejnost a konají se zde hokejové turnaje. V jeho prostorách se dá využít sauna, solárium, restaurace, kavárna a bar. Letní stadion slouží k různým sportovním aktivitám.
V roce 1996 bylo ve Studénce vybudováno městské koupaliště s dětským brouzdalištěm a pískovištěm.


Budova Městského úřadu ve Studénce
Navštivte Informační centrum v budově Městského úřadu ve Studénce, kde rádi zodpoví dotazy týkající se města. Nebo navštivtě webovské stránky města Studénka


Pohled na Studénku
na začátek